صبحانه خوشمزه کینوایی

این میله های دانه کینوا جوانه زده مملو از خوبی از جوانه های کینوا جوانه زده ، دانه ها ، خرما ، کره بادام زمینی است و با کمی تفریح ​​- مقداری شکلات تلخ خوشمزه – روی آنها قرار می گیرد. برای صبحانه عالی است (شکلات را نگه دارید .. یا نه!) ، ناهار مدرسه یا کمی غذای شیرین. جوانه زدن کینوا دسترسی به مواد مغذی را افزایش می دهد ، ویتامین و مواد معدنی را افزایش می دهد و هضم کینوا را آسان می کند – یک ابرقدرت نیروگاه!

مواد لازم

½ فنجان کینوا ، جوانه زده (36-48 ساعت)

½ فنجان کره بادام زمینی

1 قاشق غذاخوری عسل

2 قاشق غذاخوری کره (یا روغن نارگیل) ، ذوب شده

½ فنجان خرما ، تقریبا خرد شده و به مدت 5 دقیقه در آب جوش خیسانده ، سپس آبکش شود

¼ فنجان دانه های چیا

¼ فنجان دانه آفتابگردان

¼ فنجان دانه کدو تنبل

½ فنجان نارگیل خشک شده

نمک دریا را خرج کنید

90 گرم 50٪ شکلات تلخ

روش

1. فر خود را با دمای 150 درجه سانتیگراد گرم کنید.

2. در یک کاسه کره بادام زمینی ، عسل ، کره ذوب شده (روغن نارگیل) و خرمای آغشته را با هم مخلوط کنید. خوب ترکیب کنید.

3. کینوا جوانه زده ، دانه های چیا ، تخمه آفتابگردان ، دانه کدو تنبل ، نارگیل خشک شده و نمک را اضافه کنید. با هم هم بزنید تا خوب ترکیب شوند.

4- مخلوط را در قالب پخت مربع 20 سانتی متری (ایده آل با پایه قابل جدا شدن) با کاغذ پخت ، فشار دهید. در فر از قبل گرم شده قرار دهید و به مدت 20 دقیقه آن را بپزید.

5. از فر خارج کنید و دوباره با استفاده از پشت کفگیر فشار دهید. قبل از قرار دادن در یخچال به مدت یک ساعت بگذارید تا در ظرف خنک شود تا سفت شود.

6. شکلات را ذوب کنید و روی ورقه را آب پز کنید. قبل از برداشتن از قالب و برش دادن به مربع ها یا میله ها اجازه دهید تا خنک شود. در ظرف ضد هوای (حداکثر 5 روز یا بیشتر در یخچال) نگهداری کنید.

دستورالعمل های ریزگرد

برای جوانه زدن کینوا ، زیر آب سرد را در یک الک ریز بشویید. کینوا را در ظرفی با 3 فنجان آب قرار داده و اجازه دهید به مدت 8 ساعت در یخچال خیس بخورد. کینوا را صاف کرده و کاملاً بشویید ، سپس کینوا را در غربال رها کرده و روی ظرف قرار دهید و دوباره در یخچال قرار دهید. هر 12 ساعت یکبار تکرار کنید (3 بار دیگر) و آماده استفاده است. جوانه های ریز و سفید از دانه های کینوا شروع به ظهور می کنند.

40 دقیقه طول می کشد + جوانه می زند • 10-12 خدمت می کند

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *