توپهای کینوایی خوشمزه

توپهای خوشمزه یک میان وعده یا غذای عالی ، سریع و عالی است. کودکان ما عاشق این گلوله های سعادت شکلات جوانه زده کینوا هستند و ما دوست داریم که آنها همه خواص کینوا جوانه زده ، چربی های سالم و پروتئین را در یک میان وعده آسان و بدون قند تصفیه شده دریافت کنند. تنها تعهد جوانه زدن کینوا است. این کار دشواری نیست ، فقط زمان لازم است همانطور که همه کارهای خوب انجام می شود!

مواد لازم:

4 قاشق غذاخوری کره مغز (بادام ، بادام زمینی ، بادام هندی و غیره)

2 قاشق چای خوری روغن نارگیل ، ذوب شده

10 عدد خرما ، تقریبا خرد شده و به مدت 5 دقیقه در آب جوش خیسانده ، سپس آبکش کنید

نمک دریا را خرج کنید

1 قاشق چایخوری رب لوبیای وانیل

2 قاشق چایخوری پودر کاکائو

½ فنجان کیوی کینوا ، جوانه زده (36-48 ساعت)

1 فنجان نارگیل خشک شده

روش

1. در یک کاسه متوسط ​​کره مغز ، روغن نارگیل ذوب شده ، خرما خیسانده ، نمک و رب لوبیای وانیل را مخلوط کرده و خوب مخلوط کنید.

2. پودر کاکائو ، کینوا جوانه زده و نارگیل خشک شده را به مواد مرطوب اضافه کنید و مخلوط کنید تا خوب مخلوط شوند.

3. با استفاده از دست های تمیز و یک قاشق غذاخوری ، مخلوط را به صورت گلوله درآورید. در ظرف ضد هوای داخل یخچال نگهداری کنید (حداکثر 5 روز).

برای جوانه زدن کیویو کینوا ، زیر آب سرد را در یک الک ریز بشویید. کینوا را در ظرفی با 3 فنجان آب قرار داده و اجازه دهید به مدت 8 ساعت در یخچال خیس بخورد. کینوا را صاف کرده و کاملاً آبکشی کنید سپس کینوا را در غربال بگذارید و روی ظرف بچینید و دوباره در یخچال قرار دهید. این کار را هر 12 ساعت تکرار کنید (3 بار دیگر) و آماده استفاده است. جوانه های ریز و سفید از دانه های کینوا شروع به ظهور می کنند.

20 دقیقه طول می کشد + جوانه می زند • 20 توپ درست می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *